Z čoho sú vyrobené diétne bagety? Koľko majú vlastne kalórií?

12.09.2017
 

Diétne bagety sú zdravšie bagety. Majú menej kilojoulov, takže netreba počítať energetickú hodnotu ostatných jedál počas dňa. Tak či tak je dobré prečítať si aj etiketu na obale. Vyberajte si iba také bagety, kde je presne napísané, čo obsahujú. Koľko podielu tvorí čerstvá zelenina, koľko mäso, koľko je tam cibule. Pozrite si aj nutričné hodnoty, teda údaje o množstve tuku, sacharidov a bielkovín. Hodnoty sa udávajú na 100g výrobku, preto si treba odsledovať celkovú hmotnosť bagety a zapojiť jednoduchú matematiku.

Hladní, aj keď najedení
Po klasickej bielej bagete budete veľmi rýchlo hladní, aj keď má pol metra a máte pocit, že zasýti. Môže za to vysoký glykemický index, číslo znamená, ako veľmi potravina rozpohybuje cukor v krvi. Diétne bagety sú vyrobené z celozrnného pečiva, ktoré má glykemický index prijateľnejší. Obsahuje ešte k tomu ako bonus vitamíny, minerálne látky a vlákninu. Štíhle bagety nemajú v sebe nahádzané hocičo. Sú natreté kvalitným rastlinným tukom, žiadnymi nátierkami, ktoré obsahujú nevhodný tuk.

Namiesto večere
Neobsahujú žiadny tavený syr ale tvrdý a namiesto salámy sú vyplnené šunkou bez vyprážaného mäsa. K tomu zo 60% doplnené veľké množstvo zeleniny. Môže nahradiť bagety hlavné jedlo? Celozrnná určite. Ak má okolo 250g, obsahuje šunku i zeleninu, obložené pečivo je celozrnné, energetická hodnota takejto bagety má zdravých 2500 kJ, čo je hodnota večere.

Foto: Shutterstock

Autor: bb
Videorecepty
 

Dobré jedlo

 
 
 
 
Z čoho sú vyrobené diétne bagety? Koľko majú vlastne kalórií?
bb