schudni

 

Rozprávka: Ako sa mladá Slovenka dostala medzi austrálsku insta elitu a rozbehla výhodný biznis

09. septembra 201714:00
Petra odjakživa snívala o práci v módnej oblasti. Autor: instagram.com/pepamack

Ak vám ju predstavíme ako Petru Mackovú, možno vám jej meno nič nepovie. Preslávila ju totiž prezývka Pepamack, pod ktorou má šikovná Slovenka na Instagrame takmer 500-tisíc fanúšikov. A to sa už počíta!

>>Pozrite si viac FOTO úspešnej insta girl<<

Ak máte radi street style fotky, 30-ročnú Bratislavčanku, ktorá sa pred štyrmi presťahovala do Sydney, určite poznáte. Nejde však len o pekné fotky. Nás hlavne zaujalo, ako sa „obyčajná“ Slovenka dokáže dostať medzi austrálsku insta elitu a premeniť hobby na výhodný biznis.

#Skôr než si odišla do Sydney, pracovala si v Bratislave ako grafička. Prečo si sa vlastne rozhodla odsťahovať na druhý koniec sveta?

Vždy som chcela žiť v krajine, kde sa hovorí po anglicky. Snívala som o tom, no nejako zvlášť som si to neplánovala. Rozhodnutie presťahovať sa do Austrálie prišlo veľmi impulzívne. Necítila som, že sa už chcem na Slovensku usadiť. Naopak, že mala som v pláne zažívať nové veci.

Čítajte viac:

Módne blogerky nakupovali v sekáči: Uhádnete, koľko stáli ich outfity?

#Takže si sa zo dňa na deň zbalila a odišla?

Musela som si vyriešiť víza a školu, do ktorej pôjdem, a to zabralo pár týždňov. Tiež som musela dokončiť prácu, ktorú som mala doma rozrobenú. Do dvoch mesiacov po rozhodnutí som však už sedela v lietadle. Môj vtedajší priateľ to stihol skôr, a tak ma tam už čakal. Nemyslela som si, že Sydney bude až tak odlišné. Zostala som však prekvapená. Ľudia, multikultúra a dokonca aj angličtina mi dali zabrať. Predtým, než som sem prišla, som nerozprávala plynulo po anglicky a trvalo mi dlhšie, než som sa do toho dostala. To ma na začiatku trochu frustrovalo, lepšie povedané, vyčerpávalo, ale nikdy som nemala pocit, že to chcem zabaliť.

#Prvé roky v Sydney si pracovala ako grafička, teraz sa venuješ blogovaniu a Instagramu na plný úväzok. Aký bol ten prechod? Kedy si prišla prvýkrát do kontaktu s týmto svetom?

Odjakživa som snívala o práci v módnej oblasti. Priznám sa, že aj moje grafické práce k tomu inklinovali. Veľa som pracovala s módnymi fotkami a popri grafike som sa naučila ako-tak fotiť. Na Slovensku som však nemala potrebu extra sa v tomto smere realizovať. Ale tu, v Sydney, vidím príležitosť hádam na každom kroku. Pomohla mi moja pôvodná profesia, takže prechod nebol až taký badateľný. Hlavne som prišla viac do kontaktu s ľuďmi. Grafika je skvelá a kreatívna práca, ale nevýhodou je, že sedíš stále za počítačom. Niekedy je to veľmi izolovaný svet. Vďaka mojej novej práci som sa začala viac socializovať.

Čítajte viac:

Fashion festival: Slávna blogerka Chiara Ferragni vám ukáže, v čom vyraziť!

#V čom spočíva tvoja práca?

To závisí od toho, na čom práve pracujem. Napríklad s insta džobmi je to väčšinou vždy veľmi podobné. Klient mi pošle ich katalóg s najnovšou kolekciou, ja si vyberiem veci, ktoré chcem stajlovať a nosiť, nafotím to a postnem. S klientmi je to viac-menej výmena e-mailov, neskôr prichádza tá kreatívnejšia časť. To, ako ich veci nafotím, je už celé v mojej réžii. Občas idem aj do showroomu alebo dielne danej značky, vtedy vidím veci naživo, čo je oveľa lepšie. Niekedy ma zasa oslovia značky, ktoré chcú nafotiť novú kolekciu.

Vyberiem si modelku, fotografa, zvolím stajling. Dajú mi úplnú slobodu. Samozrejme, že spolu diskutujeme, aby sa vo výsledku odrazila ich predstava. Napríklad už asi pol roka robím s austrálskou značkou Naked Vice. Pracujeme na novej kolekcii a navrhla som im aj pár kabeliek, doplnkov či rifľovú bundu. Celé by to malo vypuknúť už koncom roka, z čoho sa veľmi teším, lebo dizajnovanie je pre mňa nová príležitosť, ktorá sa mi naskytla iba vďaka Instagramu. Nedávno som podpísala zmluvu s agentúrou IMG, kde mám svojú manažérku, ktorá mi pomáha so všetkými kontraktmi a rieši aj finančnú stránku a budgety.

#Kedy sa to stalo, že ti začali enormne stúpať počty followerov?

Nikdy to nebolo zrazu. Pribúdali postupne, organicky. Mám to šťastie, že sa mi zadarilo na začiatku.

#Pamätáš si svoj prvý post na Instagrame, ktorý bol už v „biznis“ rovine?

Bolo to pre austrálskych dizajnérov Maurie & Eve, s ktorými spolupracujem dodnes.

#Sú značky a produkty, ktoré odmietaš?

Je skvelé, že sa môžem sama rozhodovať, s kým spolupracovať chcem a s kým nie. Ale aj značky sú vyberavé a neoslovia každého. Väčšinou sa dohodnú s ľuďmi, ktorí majú podobné cítenie, len tak môže vzniknúť dobrý výsledok.

Čítajte viac:

Luxus z Instagramu: Šikovná Viki si založila bazár pre kamošky a dnes má z neho úspešný biznis!

#Aké profily na Instagrame sleduješ? Čie posty máš najradšej, kto je tvoj vzor a inšpirácia?

Sledujem väčšinou high fashion značky, austrálskych dizajnérov, kamarátov, blogerov a zopár profilov, kde čerpám inšpiráciu. Aby som však pravdu povedala, netrávim veľa času prezeraním ostatných profilov. Tým, že je to moja práca, vnímam to už inak a som rada, že mi Instagram a jeho sledovanie zaberie iba 10-15 minút zo dňa. Pretože som v komunite „influencerov“ nejaký ten čas, poznám väčšinou austrálskych blogerov osobne. Pre mňa je inšpiratívne už aj to, že s nimi vediem konverzáciu o projektoch, na ktorých práve robia, akým smerom sa uberajú a rastú. Osobný kontakt s tymito ľuďmi je fakt obohacujúci a cítim sa naozaj poctená, že poznám talentovaných ľudí, ktorí na sebe pracujú a rozvíjajú sa vo viacerých smeroch.

#Takže pri tebe funguje veta – Offline je nový luxus?

Neviem. Vždy som bola skôr introvert a týmto to len balansujem. V telefóne nemám dokonca ani Facebook!

#Fotky, ktoré zverejňuješ, sú na profesionálnej úrovni. Kto ťa fotí?

Fotia ma väčšinou kamaráti alebo sa cvakneme na výmenu s ostatnými blogermi. Orezávam a upravujem si ich vždy sama. Často sa fotím aj sama na stojane so samospúšťou.

#Aké sú tvoje plány do budúcna? Plánuješ sa vôbec vrátiť na Slovensko?

Slovensko milujem a vždy sa tam budem rada vracať. Životný štýl v Sydney je však veľmi odlišný a zatiaľ si ho naplno užívam. Moje plány do budúcna sú o tom, že chcem pracovať na veciach, ktoré ma bavia a napĺňajú, a budem sa tešiť z nových príležitostí, ktoré prídu.

Čítajte viac:

Ste pravá FASHION maniačka? 10 znamení, ktoré vás prezradia...

Kúpa fashion vychytávky môže byť skvelou investíciou: Na čom zarobíte?

Nakupovanie v New Yorku: Takto vyzerá shopping výlet v Amerike!

Pravidlá fashion investície: Dodržte tieto 4 rady a zhodnoťte svoje kúsky!

autor: Dominika Svetíková

VideoOlajkuj emmu

 

Horoskopy

Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé

 

Prelistuj si novú EMMU

 
 

Top3

Blogerka roka 2017 odhalila krutú pravdu! Čo musíte urobiť pre slávu?

EMMA zisťovala, ako byť úspešná v džobe budúcnosti. Buď ste bloger – ten má blog a prirodzene si buduje aj sociálne siete....

Ukáž v čom šoféruješ: Otestovali sme si na vlastnej rôzne typy topánok! Čo na to odborník?

...a my ti povieme, či robíš dobre! Naša redaktorka Lenka si to overila na vlastnej koži.

Sex? Radšej knihu! Aj u vás vyprchala všetka vášeň?

Single kamoška vám závidí, že máte frajera a môžete mať sexu, koľko len chcete. No vy nechcete, presnejšie, nechce sa vám....

Nová EMMA má hviezdneho šéfredaktora Fera Mikloška: A ten skvelý pribalený darček vás dostane!

Lepšie čítanie na jesenné dni si nemôžete vybrať. Nová EMMA tento mesiac vznikala pod taktovkou uznávaného módneho guru...

Ďalšie články
 
 
 
Rozprávka: Ako sa mladá Slovenka dostala medzi austrálsku insta elitu a rozbehla výhodný biznis
Dominika Svetíková